Svědectví

Svědectví Dušana Komínka

Snad každý z nás má různé představy a sny o šťastném a nádherném životě tady na zemi. Už jako malé dítě mě přitahovaly příběhy a pohádky, kdy dobro vítězí nad zlem. Doma i ve škole mi bylo vtloukáno do hlavy, abych byl čestný, poslušný, poctivý, abych nelhal a nekradl. Líbilo se mi být takový, ale většinou jsem udělal pravý opak.

V té době jsem rád chodil do kostela, kde jsem slyšel o Bohu a snažil jsem se být hodný. Ale po čase jsem znovu padal do neposlušnosti a špatných věcí. Rád jsem po škole byl s kamarády a vyváděl různé lumpárny.

Ani v dospělosti to nebylo lepší, chybná rozhodnutí, zklamání, různé problémy, pády a nespokojenost s mým životem mě nakonec dovedly k přemýšlení a otázkám. Proč to tak je ? Proč umíráme a co bude potom ? Proč mám svobodnou vůli, rozum ? Proč jsem náchylný ke zlu ?

Tak se ve mně zrodila touha poznat jaká je pravda. Chtěl jsem poznat tu pravdu o životě. Začal jsem být citlivý na různé záhady, zajímavosti a to mě přivedlo k tomu, že je tu někdo, kdo má o mě zájem, má mě rád a chce mi dát odpovědi na moje otázky.

Po nějaké době jsem prožil něco zvláštního co mě ubezpečilo a upevnilo v tom, že Bůh existuje. V jedné chvíli mě Boží Láska tak zasáhla, že jsem v pláčí prosil Boha o odpuštění svých hříchů. Prosil jsem Pána Ježíše Krista, aby se stal Pánem mého života, aby mě vedl.

Odpovědi na své otázky jsme pak našel v Bibli – Božím slově. Jaké pro mě bylo překvapení, když jsem v Bibli mohl číst Jan 8,32: „ Poznáte pravdu a pravda vás učiní svobodnými.“  Dnes vím, že odpovědi jak žít jsem našel právě v Bibli – Božím slově.

Celý život jsem hledal pravdu a nejednou jsem ji našel. Pravda je Ježíš Kristus. Ten Ježíš, který mi odpustil mé hříchy a daroval mi život věčný.

V dnešní době mám osobní vztah s Pánem Ježíšem Kristem. Kdykoliv mohu skrze modlitbu k Němu přijít a požádat Ho o radu, pomoc a vím, že to 100 % funguje. Také vím, že smrtí život nekončí, ale začíná na věčnosti s Bohem.

Přál bych to každému z Vás, abyste poznali tuto pravdu. Pravdu, že Ježíš Kristus zemřel za hříchy každého člověka, i za Vaše. Pravdu, že kdo v Něho věří má život věčný. Pravdu, že již tady na zemi můžete prožit smysluplný život v naději a beze strachu. Pravdu, která Vás opravdu osvobodí.

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>